Chociaż porażenie mózgowe jest stanem trwającym całe życie, nie oznacza to, że nie można go opanować, i istnieje wiele naturalnych środków, które mogą w tym pomóc…

Porażenie mózgowe to grupa schorzeń trwających całe życie, które mogą między innymi wpływać na ruch i koordynację. Zwykle jest to spowodowane problemem z mózgiem, który rozwija się w czasie ciąży, podczas porodu lub wkrótce po porodzie.

Chociaż uszkodzenie mózgu może nastąpić tuż przed urodzeniem, objawy mogą nie stać się oczywiste, dopóki dziecko nie ukończy 2 lub 3 lat, co może być niepokojącym okresem dla rodziców. Może to prowadzić do tego, że rodzice będą domagać się odszkodowania za porażenie mózgowe w wyniku zaniedbania medycznego.

Pomimo trwałości tego schorzenia, lekarze ciężko pracują, aby pomóc rodzinom i osobom dotkniętym chorobą w radzeniu sobie z objawami. Chociaż istnieje wiele rozwiązań medycznych, naturalne środki mogą być drogą, którą wolisz. Tak więc, aby odkryć 11 naturalnych sposobów radzenia sobie z objawami porażenia mózgowego twoich lub twoich zależnych , czytaj dalej.

Objawy porażenia mózgowego

Pierwszym krokiem do omówienia sposobów radzenia sobie z objawami porażenia mózgowego jest przeanalizowanie objawów, których możesz doświadczać. Niektóre z klasycznych objawów, których może doświadczyć osoba z porażeniem mózgowym, obejmują:

 • Opóźnienia w rozwoju, np. Brak chodzenia o 18 miesięcy
 • Wydaje się zbyt sztywny lub zbyt miękki
 • Słabe kończyny
 • Niezdarne lub gwałtowne ruchy
 • Niekontrolowane lub przypadkowe ruchy
 • Chodzenie na palcach
 • Trudności z połykaniem
 • Problemy z mówieniem
 • Problemy ze wzrokiem
 • Trudności w uczeniu się

Nasilenie objawów może wahać się od łagodnego do ciężkiego, dlatego niektórzy chorzy mogą potrzebować więcej leczenia w celu opanowania objawów niż inni.

Medyczne metody leczenia porażenia mózgowego

Dostępnych jest wiele różnych metod leczenia, które pomagają radzić sobie z objawami porażenia mózgowego . Te ogólnie dotyczą fizycznych problemów związanych z chorobą i mogą obejmować:

 • Fizjoterapia pomagająca w problemach ruchowych;
 • Terapia mowy ułatwiająca komunikację i trudności w połykaniu;
 • Terapia zajęciowa mająca na celu zidentyfikowanie problemów dziecka z codziennymi zadaniami i pomoc w ich ułatwieniu;
 • Lek na sztywność mięśni;
 • I operacja w celu leczenia problemów ze wzrostem lub ruchem.

Chociaż porażenie mózgowe może wpływać na każde dziecko inaczej, perspektywa jest ogólnie pozytywna, jeśli objawy są dobrze opanowane. Większość dzieci będzie mogła chodzić do szkoły i dobrze żyć do dorosłego życia, chociaż ich stan może częściowo ograniczać ich niezależność.

Chociaż funkcja mózgu nie ulegnie pogorszeniu z czasem, może to spowodować duże obciążenie organizmu, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Z tego powodu tradycyjne leki i fizjoterapie, takie jak te opisane powyżej, są powszechnie przepisywane osobom z porażeniem mózgowym .

To powiedziawszy, istnieje wiele alternatywnych naturalnych środków na porażenie mózgowe . Mogą one pomóc nie tylko radzić sobie z bólem i dyskomfortem wywołanym przez fizyczne objawy choroby, ale także związanymi z tym problemami ze zdrowiem psychicznym.

11 naturalnych środków i terapii, które pomogą złagodzić objawy porażenia mózgowego

Mając to wszystko na uwadze, prawdopodobnie zastanawiasz się, jakie są te 11 naturalnych środków . Cóż, jeśli szukasz sposobów na złagodzenie fizycznych i psychicznych objawów związanych z porażeniem mózgowym , które nie wymagają pomocy lekarskiej, trafiłeś we właściwe miejsce…

1. Echinacea

Echinacea to zioło, które od setek lat jest używane przy wielu chorobach, takich jak przeziębienie. Odbyła się debata, czy Echinacea ma jakikolwiek rzeczywisty wpływ. Jednak niektóre badania wykazały, że może pomóc poprawić krążenie krwi, zmniejszyć skurcze i związany z nimi ból oraz zmniejszyć stan zapalny.

Echinacea to prosty domowy środek dostępny w postaci płynnego ekstraktu, w postaci tabletek lub w postaci herbaty. Może więc być idealnym dodatkiem do Twojej codziennej rutyny; filiżankę herbaty rano i filiżankę wieczorem, aby zmniejszyć ruch mięśni.

2. Akupunktura

Chociaż idea akupunktury może nie każdemu przemawiać, uważa się, że przynosi ona ogromne korzyści ciału. Akupunktura to zabieg wywodzący się ze starożytnej medycyny chińskiej, polegający na wkłuwaniu bardzo cienkich igieł w określone punkty ciała, pobudzających nerwy czuciowe pod skórą i mięśniami. Powoduje to uwolnienie do organizmu endorfin, które są naturalnymi środkami przeciwbólowymi.

Stwierdzono, że akupunktura nie tylko pomaga złagodzić ból, ale także zmniejsza stan zapalny, poprawia rozwój i wykorzystanie mięśni, a nawet zwiększa gęstość kości. Aby w pełni odczuć długofalowe efekty akupunktury , zalecane jest wykonanie jednego zabiegu podczas jednej sesji.

3. Olej rybny

Tłuste ryby zawierają dużą ilość kwasów tłuszczowych omega-3, które mają wiele zalet dla organizmu. To jest coś, co każdy powinien przyjmować, czy to poprzez dietę, czy w postaci kapsułek.

Omega-3 może poprawić rozwój i funkcjonowanie mózgu , zmniejszyć stan zapalny, pomóc w walce z lękiem i depresją oraz innymi zaburzeniami psychicznymi, poprawić zdrowie oczu, poprawić stan kości i stawów oraz poprawić sen. Nie można zaprzeczyć, że omega-3 to świetny suplement pomagający radzić sobie z objawami porażenia mózgowego .

4. Imbir

Imbir to roślina kwitnąca z Azji Południowej, która jest używana do gotowania i pita jako herbata, ale od tysięcy lat jest również stosowana jako lek alternatywny. Zawiera związek o nazwie Gingerol, który ma silne właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające . 

Jest powszechnie stosowany w leczeniu nudności i rozstroju brzucha. Ale wykazano również, że zmniejsza ból mięśni, zmniejsza stan zapalny i sztywność stawów, poprawia funkcjonowanie mózgu i może pomóc zmniejszyć ryzyko infekcji. Imbir jest dostępny w postaci herbaty, w kapsułkach lub po prostu naturalnie posiekany na świeżo lub suszony do żywności i napojów.

5. Korzeń traganka

Korzeń traganka jest używany w tradycyjnej medycynie chińskiej od setek lat. Jest stosowany jako ogólne zioło wzmacniające odporność. Ale t zostało powiedziane do zaoferowania wiele korzyści zdrowotnych, takich jak łagodzenie bólu, pobudza układ krążenia, leczenie ogólne osłabienie i zmęczenie. Jest również przeciwutleniaczem i przeciwzapalnie.

Korzeń traganka można znaleźć w różnych formach, takich jak kapsułki, płynny ekstrakt lub mielony proszek, który można zaparzać w herbatach.

6. Sól Epsom

Sól Epsom, znana również jako siarczan magnezu, może pomóc złagodzić ból i stan zapalny, jeśli zostanie dodana do ciepłej kąpieli. Uważa się, że to magnez ma tendencję do łagodzenia różnych dolegliwości, biorąc pod uwagę, że jest to minerał, którego wiele osób nie ma dość. Uzyskanie wystarczającej ilości magnezu jest niezbędne do snu i radzenia sobie ze stresem.

Uważa się, że sole Epsom zmniejszają ból i stan zapalny w organizmie. Mogą złagodzić stres, chociaż może się do tego przyczynić siedzenie w ciepłej kąpieli. Sole Epsom są dość opłacalnym i prostym domowym lekarstwem na ból związany z porażeniem mózgowym . Możesz także kupić suplement magnezu w postaci kapsułek lub zwiększając w swojej diecie pokarmy bogate w magnez.

7. Lód i ciepło

Jednym z najprostszych, ale skutecznych środków na ból jest naprzemienne nakładanie lodu i ciepła na dotknięte obszary ciała. Chociaż zapewnia to tylko krótkotrwałą ulgę , terapia zimnem i ciepłem może być skuteczna w pomaganiu osobom z porażeniem mózgowym w radzeniu sobie z bólem mięśni i ograniczaniu ruchów spastycznych. Aby uzyskać najlepsze wyniki, zaleca się połączenie tego z innymi metodami uśmierzania bólu.

Terapia zimnem może zmniejszyć obrzęk i stan zapalny poprzez zwężenie naczyń krwionośnych, zmniejszenie przepływu krwi w bolesnym miejscu i pomaga uśmierzyć ból. Terapia cieplna ma odwrotny skutek, pobudzając krążenie w okolicy w celu wyleczenia i złagodzenia spastycznych mięśni. Można to osiągnąć za pomocą okładów z lodu owiniętych ręcznikiem lub termoforu.

8. Olejki eteryczne

Chociaż zalety olejków eterycznych są nadal przedmiotem dyskusji, warto je wypróbować, ponieważ są one tanią opcją i niskim ryzykiem. Olejki eteryczne to skoncentrowane olejki pozyskiwane z różnych roślin.

Zwykle łączy się je z olejem bazowym do masażu lub wdycha, aby zmniejszyć niepokój i depresję. Tak więc mogą być dobre zarówno na fizyczne, jak i emocjonalne objawy porażenia mózgowego . Jednak w przypadku wszystkich olejków eterycznych ważne jest, aby nigdy nie nakładać ich czysto na skórę.

Jednym z najczęściej używanych olejków jest lawenda, o której mówi się, że działa uspokajająco, przeciwbólowo i przeciwdepresyjnie. Sugerowano również, że olejek eukaliptusowy może złagodzić ból stawów oraz zmniejszyć ból i stan zapalny.

9. Masaż

Masaż to kolejna opcja niskiego ryzyka, która pomaga złagodzić napięte, obolałe mięśnie i promować relaks. Jest idealny dla osób z porażeniem mózgowym, ponieważ może pomóc złagodzić objawy, takie jak spastyczność, słabe krążenie, ból i niepokój. Może również pomóc w zwiększeniu mobilności. 

Podobnie jak w przypadku większości innych terapii, zaleca się regularny masaż, aby uzyskać pełne korzyści. Jest to coś, po co możesz udać się do profesjonalisty lub nauczyć się prostych technik wykonywania w domu, co może pomóc zaoszczędzić pieniądze .

10. Ćwiczenia oddechowe

Zestresowanie i niepokój mogą powodować mimowolne napięcie mięśni i powodować ból. Wykazano, że techniki głębokiego oddychania łagodzą stres i ból , rozluźniają mięśnie i mogą pomóc w powstrzymaniu niepokoju, gdy są regularnie ćwiczone. 

Najprostszą metodą jest wykonanie głębokiego wdechu przez nos, wstrzymanie oddechu na 5 sekund, a następnie powolne wypuszczanie powietrza poprzez wydech przez nos. Robienie tego tylko przez kilka minut może spowolnić tętno i skupić niespokojny i nadmiernie aktywny umysł.

11. Muzykoterapia

Wykazano, że muzykoterapia poprawia zdolności motoryczne, koordynację, umiejętności komunikacyjne, reakcje słuchowe, zakres ruchu i relaksację u dzieci z porażeniem mózgowym. Podczas muzykoterapii dzieci uczestniczą w różnych interaktywnych zajęciach, które obejmują śpiew, grę na instrumentach i słuchanie muzyki. Jest to więc nie tylko zabawny i relaksujący sposób na złagodzenie objawów związanych z porażeniem mózgowym , ale może to być również świetny sposób na poznanie ludzi z podobnymi schorzeniami.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *