Masz za moment być w jakimś miejscu, lecz przed chwilą umyłaś włosy? Nie panikuj – zastosuj któryś ze sposobów na ich błyskawiczne osuszenie. Ważne, żeby nie opierały się one o dużą moc suszarki, dlatego że to idealny kierunek, ale do gorszego punktu, którym jest poważne pogorszenie odporności włosów. Jak zatem szybko suszyć włosy? Zaopatrz się w niezbyt duże ręczniki 50×90 i zobacz, jak to działa.

Czy w ogóle możemy szybcij uzyskać efekt suszenia włosów?

Jeśli umyte włosy schną zazwyczaj nadzwyczaj długo lub zwyczajnie nie lubisz mieć na głowie mokrego ładunku, bez dwóch zdań zastosuj się do słów tego poradnika. Niektóre sposoby skracają czas na suszenie o 10 min. Bez względu na wszystko, opłaca się decydować się na te sposoby, które wpłyną źle na stan fryzury, gdyż ich błyskawiczne osuszenie kosztem zdrowia nie jest dobrym rozwiązaniem. W potrzebie wypróbuj każdą z nich i znajdź najbardziej odpowiadającą wyjątkowo mokrej głowie:

Suszarka

Wydawałoby się, że znaleźliśmy metodę najbardziej oczywistą, lecz sporo osób unika ciepła, które ma niejednoznaczny wpływ na jakość fryzury. Te spośród nas, które mocno się spieszą, powinny głowę przy czubku ciepłym, delikatnym nadmuchem – końce włosów ulegają wysuszeniu o wiele prędzej, wyschną przed skończeniem przygotowywania się do wyjścia. Można także przelecieć głowę chłodnym powietrzem – ze sprzętem bogatszym o jonizację, wyjdzie z tego wyjątkowo efektywna metoda. W nagłym przypadku włączysz prawdopodobnie gorący nawiew, dlatego na wszelki wypadek najlepiej posiadać spray termoochronny. Nie zapomnij, że finał operacji powinnaś dopełnić chłodnym powietrzem dla wzmocnienia i nabłyszczenia.

Odciąganie wody z włosów

Coś jeszcze prócz zastosowania suszarki, czyli gwałtowne pocieranie ręcznikiem, może destrukcyjnie oddziaływać na włosy. Absorbujące wilgoć ręczniki 50×90 z mikrofibry mogą okazać się nadzwyczaj potrzebne. Nim otulisz włosy ręcznikiem, trzeba je dobrze wyżąć niczym bluzkę w ramach przepierki. Włosy muszą zostać wyjątkowo dokładnie odsączone. Skuteczne są też ręczniki frotte, jednak u licznych osób mogą przyczynić się do puszenia włosów.

Turban – klasyczne odciskanie wilgoci

Woda odciśnięta – warto zwinąć fryzurę w bawełniany turban jeszcze na kilka chwil. Odciągnięcie nadmiaru wilgoci wymaga wyjątkowo ciasnego upięcia.

Ciepły ręcznik

Materiał podgrzany na kaloryferze skuteczniej odciągnie wodę oraz pozwoli włosom jeszcze skuteczniej wyschnąć. Warto tylko pamiętać o tym, by nie był zbyt ogrzany.