Przybycie do nowego domu okazuje się ekscytującym wydarzeniem dla wszystkich uczestników. Upominek z okazji parapetówki przeważnie nastręcza kupującym mnóstwo trudności. Zastanawiają się, co kupić, jak dużo ma kosztować i gdzie szukać takiego upominku. Dobrym sposobem będzie podpytanie właścicieli, co ich uszczęśliwi. Elegancki komplet ręczników, a może efektowny. Czym można ucieszyć zapraszających na parapetówkę?

Pokaż się z czymś estetycznym i praktycznym

Decyzja, jaki drobiazg na nowe mieszkanie najlepiej nabyć, jest odzwierciedleniem upodobań właścicieli. Dla niektórych śmieszny prezent jak najbardziej okaże się zadowalający, a dla niektórych oczekiwane elementy wyposażenia na parapetówkę to szkło czy zestaw ręczników. W przypadku gdy pojawiają się wątpliwości – zapytaj przed zamówieniem gadżetu na parapetówkę. Obdarowywany na pewno się nie pogniewa, a możesz tylko nabyć pewność, że będzie trafiony.

Top five niezawodnych prezentów. Na liście m.in. zestaw ręczników i markowy alkohol

Oto ranking popularnych prezentów na parapetówkę. Z każdym z nich pojawi się uśmiech gospodarzy:

Zestaw ręczników – na pierwszym miejscu podarunek niezwykle praktyczny. Gadżetów do wyposażenia łazienki w każdym domu czy mieszkaniu nigdy za wiele. Znasz to uczucie, kiedy prezent się powtórzy? W przypadku ręczników możesz być pewien, że w końcu trafią do łazienki i mocno się przydadzą. Co wymyślić, by komplet ręczników nie kojarzył się z czymś banalnym? Postaw na grubość i puszystość dzianiny oraz na wzornictwo z kolorem, który może spodobać się gospodarzom.

Ozdobna donica z pięknym kwiatem – to następny uniwersalny podarunek (jeśli osoby zapraszające nie mają stworzeń, które zjadłyby liście). W każdych warunkach trochę zieleni nieodmiennie ożywi pomieszczenie i doda mu wyjątkowego charakteru. Można wybrać rośliny, bo te dość prosto hodować i wybrać do całości ładne doniczki.

Komplet kieliszków lub szklanek – taki prezent do domowego kredensu okazuje się niezwykle praktyczny. To pierwsza potrzeba, jaką właściciele odkrywają po przeprowadzce z dotychczasowego mieszkania.

Kawiarka – mamy tu uniwersalny patent na prezent na parapetówkę dla kawosza. Jeśli Twój znajomy lub rodzina lubi latte lub espresso, elegancka, solidna kawiarka okaże się idealnym pomysłem.

Alkohol – na parapetówce najczęściej pojawia się alkohol, ale warto kupić gospodarzom coś, co mogą zdegustować na własną rękę po imprezie. Unikalne wino czy porto na pewno uradują każdą osobę, która lubi od czasu do czasu sięgnąć po coś z wyższej półki. Ostatnimi czasy popularne są również kolekcjonerskie piwa z małych browarów, sprzedawane w formie eleganckich wielopaków – to wariant idealny na parapetówkę.